Strona główna
sobota, 19 września 2020 r.
imieniny obchodzą: Konstancja, Leopold

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.

Jurajskie spotkanie integracyjne

Strona główna » Aktualności » Jurajskie spotkanie integracyjne

wielkość tekstu:A | A | A

W środę, w godzinach 10 - 14 na Zamku Ogrodzienieckim w Podzamczu odbyła się niezwykle urocza i udana impreza plenerowa pn. „Trzymaj formę razem z nami” - jurajskie spotkanie integracyjne osób niepełnosprawnych. Pomysłodawcą i głównym organizatorem był Zespół Szkół i Placówek Specjalnych im. M. Grzegorzewskiej w Zawierciu.  Do organizacji imprezy włączył się również MGOK w Ogrodzieńcu oraz Spółka Zamek. Głównym celem tego integracyjnego spotkania było podsumowanie akcji prowadzonych przez szkołę w zakresie preferowania zdrowego stylu odżywiania. Piękna aura na dziedzińcu zamkowym powitała ponad 200 osób – uczniów i nauczycieli szkoły oraz zaproszonych gości, wśród których był poseł na Sejm RP Piotr van der Coghen, przewodnicząca Rady Miejskiej w Ogrodzieńcu Maria Lipka-Stępniewska, dyrektor MGOK w Ogrodzieńcu Dorota Cygan, prezes Spółki Zamek Iwona Pakuła-Błoch, dyrektor SANEPID Zawiercie Wiesław Olechnowicz.

W programie zaplanowano zwiedzanie zamku z przewodnikiem, gry i zabawy oraz występy artystyczne na scenie. Z naszej gminy zaprezentowały się zespoły ludowe: ZF Wrzos z Ryczowa Kolonii, który przygotował smaczne prażonki oraz Zespół Ryczowianki ze stoiskiem degustacyjnym – żurek, kiełbaska, ciasto. Przed widownią wystąpił Zespół Mażoretek Fantazja – grupa kadetek pod kierunkiem A. Barteczko. Przedstawicielki UTW w Ogrodzieńcu prezentowały  rękodzieło artystyczne  - kwiaty z bibuły oraz wyrób biżuterii. Na scenie zaprezentowała się także sekcja karate Klubu Sportów Walki Arashi z Zawiercia. Jurajska Grupa GOPR uatrakcyjniła imprezę przejażdżkami quadem.  Spotkanie okazało się niezwykle udane, było wesoło, atrakcji  nie brakowało i apetyty dopisywały, o czym świadczyły znikające  porcje regionalnych smakołyków.

czytano: 1253 razy

źródło: mgok.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

Zespół Mażoretek Fantazja powstał w listopadzie 2008 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ogrodzieńcu. Zespół Mażoretek ogrodzienieckich jest jedyną taką formacją w naszym powiecie i ...

dalej
Ilość zdjęć:
dalej
Strona Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Ogrodzieńcu - aktualności, działalność, wydarzenia, kontakt.