Strona główna
piątek, 24 stycznia 2020 r.
imieniny obchodzą: Rafała, Franciszka

Inauguracja VIII roku UTW

Strona główna » Aktualności » Inauguracja VIII roku UTW

wielkość tekstu:A | A | A

W czwartek, 10 października 2019r. odbyła się inauguracja VIII Roku Akademickiego 2019/2020 Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ogrodzieńcu, działającego przy MGOKiS w Ogrodzieńcu. W ciągu siedmiu lat działalności UTW wydano ponad 300 indeksów, przeprowadzono 112  wykładów stacjonarnych, studenci uczestniczyli w ponad 50 wyjazdach. Ale to nie wszystko, bo na studentów czekają nowe wyzwania i niespodzianki ze strony organizatorów.

Inauguracyjnego otwarcia nowego roku akademickiego dokonała sekcja wokalna hymnem studenckim „Gaudeamu igitur”. W tym roku do grona studentów dołączyło dziesięciu  nowych słuchaczy. Aktu immatrykulacji, czyli wręczenia indeksów i oficjalnego przyjęcia w poczet nowych studentów UTW w Ogrodzieńcu dokonał Prodziekan ds. kształcenia ustawicznego Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej Dominik Penar wraz z Przewodnicząca Rady Miejskiej Małgorzata Janoską, Sekretarzem Urzędu Miasta i Gminy Marią Milejską i Dyrektorem MGOKiS Karoliną Matuszewską. Wśród zaproszonych gości byli także radni Rady Miejskiej w Ogrodzieńcu: Elżbieta Stanek, Wioletta Baran, Ilona Guzik i Stanisław Smętek, Dyrektor MGBP Anna Lipka oraz przedstawiciele Rady Słuchaczy UTW wraz ze starościną UTW Marią Lipką-Stępniewską. Uroczystość poprowadziła Beata Stypa-Rus, koordynator UTW z ramienia Domu Kultury.

W tym dniu wręczono nagrodę książkową dla Marianny Guzik za bezinteresowne zaangażowanie w życie UTW. Maria Cebula z Rady Słuchaczy zaprezentowała wiersz Mariana Witczaka pt. „Trzeci wiek”/

Po części oficjalnej studenci wysłuchali wykładu inauguracyjnego pt. „Historia brudu”, który poprowadził Wiktor Niedzicki, dziennikarz radiowy i telewizyjny, komentator, autor ponad 900 programów telewizyjnych i 130 filmów. Zebrani słuchacze podczas wykładu usłyszeli ciekawą historię związaną z higieną w różnych epokach, religiach i kulturach od starożytności do czasów współczesnych.

Na zakończenie sekcja wokalna wystąpiła z mini recitalem zadedykowanym wszystkim zebranym – słuchaczom i zaproszonym gościom.

poprzednia strona|1|2| z   2następny|ostatnia

czytano: 129 razy

źródło: mgokis.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

W MGOKiS Ogrodzieniec działają Chór Seniora, Zespół Echo, Orkiestra Dęta Giebło, Orkiestra Dęta Ryczów.

dalej
Ilość zdjęć: 0
dalej
Strona Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Ogrodzieńcu - aktualności, działalność, wydarzenia, kontakt.