
mgokis.ogrodzieniec.pl
Podsumowanie gminnych eliminacji Ogólnopolskiego ...
26
mar
2025
Więcej
Przejdź do menu głównego.
Przejdź do treści.
Przejdź do wyszukiwarki.
Uruchom wysoki kontrast.
Uruchom wersję tekstową.
Skróty klawiszowe:
Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.
Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...
Wysoki kontrast.
Wysoki kontrast.
Oficjalna strona internetowa Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Ogrodzieńcu. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.
Wersja dla niesłyszących.
Polsko-Słowacki Kalejdoskop Kultury – Tradycje Bez Granic
W dniu 9 lutego hala sportowa w Ogrodzieńcu-Cementowni zamieniła się w prawdziwe centrum muzyki, tańca i folkloru, goszcząc Międzynarodowy Koncert Karnawałowy. Wydarzenie pod nazwą "Polsko-Słowacki Kalejdoskop Kultury – Tradycje Bez Granic" zgromadziło licznych artystów z Polski i Słowacji, oferując publiczności niezapomniane wrażenia.
Na scenie zaprezentowali się znakomici wykonawcy, którzy swoimi występami przenieśli widzów w świat muzyki ludowej, tanecznych rytmów i wzruszających melodii. Wydarzenie otworzyła Młodzieżowa Orkiestra Dęta MGOKiS w Ogrodzieńcu wraz z Orkiestra Dętą OSP Giebło, które pod batutą Karola Skóry zaprezentowały znakomite aranżację klasycznych utworów. Towarzyszyły im mażoretki "Fantazja", które od 15 lat są wizytówką gminnych wydarzeń kulturalnych.
Wśród występujących znaleźli się także: Zespół wokalno-instrumentalny "Old Boys" oraz Zespół "Echo", prezentujący klasyczne i rozrywkowe aranżacje, Sekcja wokalna Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ogrodzieńcu, która porwała publiczność utworem "Greckie wino", Zespół "Seniorzy" z Ogrodzieńca, który od lat promuje aktywność seniorów w dziedzinie muzyki i tańca. Zespół Ryczowianki z utworem "Wysoko, daleko listeczek na osi". Grupa Tańca Nowoczesnego (Glamur i Atomówki), która od 2022 roku przyciąga młodych pasjonatów tańca. Zespół "Malwinki" ze Szkoły Podstawowej w Gieble z wiązanką ludowych piosenek. Solistka Kinga Maciążek wraz z tancerzami ze Szkoły Podstawowej Fundacji "Elementarz" w Podzamczu. Szkoła Podstawowa w Ryczowie, której uczniowie zaprezentowali "Taniec Zimy". Szkoła Podstawowa w Ogrodzieńcu z blokiem muzyczno-tanecznym. Natalia Białkowska z utworem "Mamo, ja nie chcę za mąż".
Specjalnym gościem wydarzenia był Zespół Folklorystyczny "Branisko" ze Spišskégo Podhradia, który zachwycił tradycyjnymi słowackimi pieśniami i tańcami.
Wieczór zakończył się koncertem zespołu BACIARY! Góralskie rytmy, energiczne utwory i charyzmatyczne wykonanie porwały do zabawy całą publiczność, zamykając wydarzenie w spektakularnym stylu.
Gospodarzem wydarzenia była Burmistrz Anna Pilarczyk, która serdecznie powitała licznych znakomitych gości. Wśród przybyłych znaleźli się m.in. Burmistrz Spiskiego Podhradia dr Michał Kapusta wraz z małżonką Miladą Kapustovą, nauczyciele i uczniowie Podstawowej Szkoły Artystycznej w Spiskim Podhradíu, którzy przybyli z Dziecięcym Zespołem Folklorystycznym "Branisko", Posłowie na Sejm RP: Kamil Wnuk i Waldemar Andzel, Wicewojewoda Śląski Michał Kopański, przedstawiciele Powiatu Zawierciańskiego ze Starostą Teresą Muchą-Popiel i Wicestarostą Marią Milajską oraz Radni Rady Miejskiej w Ogrodzieńcu na czele z Przewodniczącą Rady Miejskiej Małgorzatą Janoską.
Projekt autorstwa Miejsko-gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Ogrodzieńcu został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu dotacyjnego SYNERGIE, co podkreśla jego międzynarodowy wymiar i wagę w budowaniu polsko-słowackiej współpracy kulturalnej.
"Polsko-Słowacki Kalejdoskop Kultury – Tradycje Bez Granic" to wydarzenie, które udowodniło, że kultura nie zna granic. Było to święto muzyki, tańca i wspólnej radości, które na długo pozostanie w pamięci uczestników. Dziękujemy wszystkim artystom, organizatorom i widzom za wspólne tworzenie niezapomnianej atmosfery!
Stwarzanie warunków dla funkcjonowania amatorskich artystycznych kół i klubów zainteresowań, sekcji, orkiestr, zespołów, stowarzyszeń, fundacji itp.,
Tworzenie warunków do rozwoju amatorskiego ruchu artystycznego, folkloru, a także rękodzieła ludowego i artystycznego.
Rozpoznawanie oraz pobudzanie zainteresowań i potrzeb kulturalnych.
Przygotowanie do właściwego rozumienia i odbioru wartości kulturalnych.
Współdziałanie z innymi jednostkami gminnymi, mające na celu upowszechnianie kultury i sportu.
Kształtowanie postaw aktywnego uczestnictwa w kulturze.
Popularyzacja i organizowanie kultury fizycznej, turystyki i wypoczynku.
Edukacja kulturalna oraz popularyzacja wiedzy o sztuce.
Ogrodzieniec
Kontakt
Wyszukiwarka
Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.