Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

kultura@ogrodzieniec.pl

32 67 320 44

Zdjęcie: Ludzie
Miasto i Gmina Ogrodzieniec

Aktualności

Manipulacja społeczna – czy trzeba jej się bać?

Manipulacja społeczna – czy trzeba jej się bać?

 
W dzisiejszym świecie pełnym informacji i wpływów warto zadać sobie pytanie, czym tak naprawdę jest manipulacja społeczna, jakie kryją się za nią mechanizmy i czy rzeczywiście powinniśmy się jej obawiać?
Na te i inne pytania odpowiadał nasz gość, prof. dr hab. Maciej Witkowski z Katedry Socjologii Akademia WSB - WSB University, który poprowadził wykład dla słuchaczy Utw Ogrodzieniec w Nowym Roku 2025!
Manipulacja społeczna to celowe działania mające na celu wpływanie na myśli, uczucia lub zachowania innych osób w sposób korzystny dla manipulatora, ale niekoniecznie dla osoby manipulowanej. Choć często stosowana w reklamie, polityce czy negocjacjach, może również przybierać formy subtelnych sugestii. ????
Wśród technik manipulacji znajdziemy m.in. regułę wzajemności, efekt autorytetu, huśtawkę emocjonalną czy technikę „drzwiami w twarz”. Znany eksperyment Milgrama pokazuje, jak łatwo można skłonić ludzi do posłuszeństwa, nawet jeśli to oznacza wyrządzanie krzywdy innym. ????
Manipulacja może mieć także pozytywne intencje, np. w wychowaniu dzieci czy motywowaniu zespołów, ale w polityce i mediach może ograniczać naszą wolność wyboru. ⚖️
Jak się bronić? Kluczem jest edukacja, krytyczne myślenie, samokontrola emocji i otwartość na dyskusję. Świadome podejście do komunikacji i informacji pomoże chronić nas przed manipulacją. ????

09

STY

2025

19

razy

czytano

3/2894

mgokis.ogrodzieniec.pl

Zdjęcie: Maski

Zadania MGOKIS

Koła i kluby zainteresowań

Stwarzanie warunków dla funkcjonowania amatorskich artystycznych kół i klubów zainteresowań, sekcji, orkiestr, zespołów, stowarzyszeń, fundacji itp.,

Rozwój artystyczny

Tworzenie warunków do rozwoju amatorskiego ruchu artystycznego, folkloru, a także rękodzieła ludowego i artystycznego.

Potrzeby kulturalne

Rozpoznawanie oraz pobudzanie zainteresowań i potrzeb kulturalnych.

Wartości kulturalne

Przygotowanie do właściwego rozumienia i odbioru wartości kulturalnych.

Upowszechnianie kultury

Współdziałanie z innymi jednostkami gminnymi, mające na celu upowszechnianie kultury i sportu.

Uczestnictwo w kulturze

Kształtowanie postaw aktywnego uczestnictwa w kulturze.

Organizowanie kultury

Popularyzacja i organizowanie kultury fizycznej, turystyki i wypoczynku.

Edukacja kulturalna

Edukacja kulturalna oraz popularyzacja wiedzy o sztuce.

Ogrodzieniec

Kontakt

42-440 Ogrodzieniec, Plac Wolności 24

 

tel: 32 67 320 44

e-mail: kultura@ogrodzieniec.pl

Zdjęcie: Więcej o tej stronie.
Zdjęcie: Więcej o tej stronie.
Logo serwisu.

Miejsko-Gminny
Ośrodek Kultury i Sportu w Ogrodzieńcu

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:
Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia