Strona główna
środa, 15 lipca 2020 r.
imieniny obchodzą: Henryka, Iga

Zapytanie

Jeżeli mają Państwo pytania prosimy o wypełnienie formularza zapytaniowego.

Mokrus uroczyste otwarcia

Strona główna » Aktualności » Mokrus uroczyste otwarcia

wielkość tekstu:A | A | A

 

W dniu 25 czerwca w Mokrusie mieszkańcy wraz z przedstawicielami władz samorządowych oraz zaproszonymi gośćmi uczestniczyli w uroczystym otwarciu Otwartej Strefy Aktywności, czyli plenerowej siłowni połączonej z placem zabaw dla dzieci oraz otwarciu nowej drogi na tzw. Huby (ulica Akacjowa). Nowy obiekt oraz droga zostały poświęcone przez ks. proboszcza Krzysztofa Knapa. W przecięciu wstęgi uczestniczyli: Burmistrz Miasta i Gminy Anna Pilarczyk, Sekretarz Miasta i Gminy oraz radna Powiatu Zawierciańskiego Maria Milejska, radna Rady Miejskiej w Ogrodzieńcu Wioletta Baran oraz sołtys Mokrusa Sławomir Szlachta. Pani Burmistrz w podziękowaniu za nowy plac zabaw otrzymała od dzieci Order Uśmiechu, ale najpierw musiała wypić sok z cytryny. Zadanie wykonała wyśmienicie, za co została uhonorowana orderem wraz z certyfikatem.

Następnie w remizie odbyło się zebranie wiejskie, na którym mieszkańcy dokonali zmiany zadania w ramach funduszu sołeckiego na rok 2020. Mieszkańcy zadecydowali, że zaplanowane pierwotnie środki na wyjazd wakacyjny dla dzieci obecnie ze względu na panujący w kraju stan epidemii związany z koronawirusem nie powinien się odbyć, gdyż jest obarczony zbyt dużym ryzykiem zachorowania. Dlatego środki te postanowiono przeznaczyć na doposażenie nowego placu zabaw, m.in. zakup altany, która będzie służyć wszystkim mieszkańcom. Ponadto Pani Burmistrz przedstawiła zrealizowane w ostatnim czasie zadania poczynione w sołectwie Mokrus oraz przedstawiła plany inwestycyjne dla gminy Ogrodzieniec z pozyskanych środków zewnętrznych.

Po oficjalnej części spotkania nastąpił moment integracyjny – piknik na świeżym powietrzu, w którym czas umilił występ artystyczny Andrzeja Kaima z Domu Kultury w Ogrodzieńcu oraz poczęstunek - kiełbaski z grilla i słodkie niespodzianki dla dzieci.

Ponadto dla dzieci wraz z rodzicami MGOKiS w Ogrodzieńcu przygotował formę zabawy, która miała za zadanie zdiagnozować potrzeby kulturalne i społeczne najmłodszych. Dzieci zapisały w specjalnej księdze co chciałyby, aby powstało w naszej gminie. Życzenia swe zapisały także na  karteczkach, które przypięły do baloników i wypuściły do nieba.

czytano: 15 razy

źródło: mgokis.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

Zespół Mażoretek Fantazja powstał w listopadzie 2008 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ogrodzieńcu. Zespół Mażoretek ogrodzienieckich jest jedyną taką formacją w naszym powiecie i ...

dalej
Ilość zdjęć:
dalej
Strona Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Ogrodzieńcu - aktualności, działalność, wydarzenia, kontakt.