Strona główna
sobota, 29 lutego 2020 r.
imieniny obchodzą: Romana, Augusta

Święto Gminy w obiektywie cz II

Strona główna » Aktualności » Święto Gminy w obiektywie cz II

wielkość tekstu:A | A | A

Festiwal Jurajskiej Kultury – Światło, Muzyka, Taniec i Śpiew pod takim hasłem przebiegało tegoroczne Święto Gminy Ogrodzieniec. To jedyna okazja w roku, kiedy mieszkańcy naszej gminy spotykają się w atmosferze radości i wspólnego świętowania. W tych dniach towarzyszyli nam również goście z zaprzyjaźnionych gmin: z węgierskiej gminy Bogacs wraz z panią burmistrz  Csendesné Farkas Edit oraz delegacja z gminy Sękowa z panią wójt  Małgorzatą Małuch.

 W dniach 23-24 sierpnia (piątek, sobota) wydarzenie odbywało się na terenie Zamku Ogrodzienieckiego w Podzamczu. Wspólne świętowanie rozpoczęło się korowodem prowadzonym przez mażoretki i Orkiestrę Dętą z Giebła, który wyruszył z Placu Jurajskiego na zamek. W pierwszej części programu wystąpiły nasze lokalne zespoły: Młodzieżowa Orkiestra Dęta Ogrodzieniec, Zespół Mażoretek Fantazja, Zespół Echo i Seniorzy z Ogrodzieńca. Po tych występach nastąpiła część oficjalna, w której Anna Pilarczyk-Sprycha, Burmistrz Miasta i Gminy Ogrodzieniec powitała gości i mieszkańców i zaprosiła wszystkich do wspólnego świętowania. Piątkowe popołudnie upłynęło w rytmach przebojów zespołu Elvis 46 oraz gwiazdy wieczoru Sławomira.

W sobotę imprezę poprowadziła Agnieszka Mrozińska, pochodząca z Zawiercia aktorka i producentka. Wystąpił Mateusz Mijal, który wykonał m.in. swój największy przebój „Winny”. Gwiazdą wieczoru był natomiast zespół Weekend. Usłyszeliśmy utwory takie jak „Ona tańczy dla mnie”, „Za każdą chwilę z Tobą” oraz „Moje miasto nigdy nie śpi”. Na zakończenie sobotniego wieczoru mogliśmy obejrzeć pokaz laserowy.

Wydarzenie Festiwal Jurajskiej Kultury – Światło, Muzyka, Taniec i Śpiew  zostało zrealizowane dzięki dofinansowaniu Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura - Interwencje 2019 oraz wsparciu sponsorów CMC Poland, Śląski Bank Spółdzielczy "Silesia" w Katowicach oraz DG-Net S.A Dąbrowa Górnicza. Partnerami medialnymi dzisiejszego wydarzenia są: Telewizja Polska Katowice, Dziennik Zachodni, portal Zawiercie nasze miasto, Kurier Zawierciański, Radio oraz telewizja zawierciańskie.pl.

Fot. Joanna Piwowarczyk, Iwona Rajca

 

poprzednia strona|1|2| z   2następny|ostatnia

czytano: 239 razy

źródło: mgok.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

W MGOKiS Ogrodzieniec działają Chór Seniora, Zespół Echo, Orkiestra Dęta Giebło, Orkiestra Dęta Ryczów.

dalej
Ilość zdjęć: 0
dalej
Strona Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Ogrodzieńcu - aktualności, działalność, wydarzenia, kontakt.