Strona główna
czwartek, 9 kwietnia 2020 r.
imieniny obchodzą: Mai, Marceli

Uczciliśmy 3 Maja - fotorelacja cz. I

Strona główna » Aktualności » Uczciliśmy 3 Maja - fotorelacja cz. I

wielkość tekstu:A | A | A

Władze samorządowe, pracownicy instytucji gminnych, nauczyciele i młodzież szkolna oraz mieszkańcy naszej Gminy uczcili dzień uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

O godzinie 8.30 spod Urzędu Miasta i Gminy wyruszył orszak, prowadzony przez Dziecięco-Młodzieżową Orkiestrę Dętą. Wśród uczestników przemarszu były także mażoretki z Zespołu Fantazja, poczty sztandarowe i delegacje wszystkich gminnych jednostek OSP, przedstawiciele Bractwa Rycerskiego Ziemi Ogrodzienieckiej, władze Gminy Ogrodzieniec  na czele z Burmistrzem Andrzejem Mikulskim oraz Przewodniczącym Rady Miejskiej Zygmuntem Podsiadło, radni, dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych, pracownicy, mieszkańcy oraz licznie przybyłe środowiska szkolne – dyrektorzy, nauczyciele, pracownicy oraz uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum. Trasa przemarszu przebiegała ulicami miasta – plac Wolności, Mostowa, Olkuska i Kościuszki w kierunku Kościoła Parafialnego pw. Przemienienia Pańskiego, gdzie odprawiono nabożeństwo w intencji Ojczyzny oraz Strażaków. Po nabożeństwie uczestnicy orszaku przeszli na Cmentarz Komunalny i tam pod Pomnikiem Poległych delegacje władz samorządowych, strażaków oraz mieszkańcy złożyli wiązanki kwiatów.

Podczas uroczystości pod pomnikiem ksiądz dziekan Jacek Furtak odmówił modlitwę za poległych, a  Burmistrz Miasta i Gminy A. Mikulski wygłosił okolicznościowe przemówienie, w którym nawiązał do historycznych wydarzeń oraz podziękował wszystkim za udział w uroczystościach, zachęcając do kultywowania idei i postaw patriotycznych w rodzinach, w szkole i środowisku lokalnym. Następnie orszak udał się na plac Piłsudskiego, gdzie wszyscy wysłuchali koncertu w wykonaniu Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry Dętej pod kierunkiem kapelmistrza Stefana Łebka.

Pogoda i nastroje dopisały. Zapraszamy Mieszkańców do udziału w kolejnych uroczystościach, kultywujących pamięć o naszych bohaterach oraz o ważnych wydarzeniach w historii polskiego narodu.

poprzednia strona|1|2|3| z   3następny|ostatnia

czytano: 3172 razy

źródło: mgok.ogrodzieniec.pl

Strona główna

Ciekawostki

W MGOKiS Ogrodzieniec działają Chór Seniora, Zespół Echo, Orkiestra Dęta Giebło, Orkiestra Dęta Ryczów.

dalej
Ilość zdjęć: 0
dalej
Strona Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Ogrodzieńcu - aktualności, działalność, wydarzenia, kontakt.